Twilight Saga, úgysem fogod elhinni....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az eddigi történet megvan, de miélrt ne írhatnánk mi a folytatást?
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 vérfarkasok

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 257
Join date : 2010-06-28

vérfarkasok Empty
PostSubject: vérfarkasok   vérfarkasok I_icon_minitimeTue Jun 29, 2010 8:19 pm

***
Back to top Go down
http://twilightsagaa.omgforum.net
Kayla L. Brawn

Kayla L. Brawn


Posts : 13
Join date : 2010-07-06

vérfarkasok Empty
PostSubject: Re: vérfarkasok   vérfarkasok I_icon_minitimeTue Jul 06, 2010 7:00 pm

iKayla Lilien Isabella Brawn
;;





vérfarkasok Selly020
[/list]


× Név :
Kayla Lilien Isabella Brawn
× Nem :
× Faj : vérfarkas
× Kor :16
× Foglalkozás : tanulás :/

# Születési idő :1990. július 12.
# Születési hely :USA, San Diego
# Család:
- - apa :Daniel Lason, mérnök, meghalt
- - anya :Sarah Charlotte, szakács, meghalt
- - testvérek :Charlie Lason, meghalt
- - egyéb hozzátartozók :Nicolas Brawn, ügyvéd, 36 éves (a nevelőapám)
Jessica Deluis, titkárnő, 35 éves ( a nevelőanyám)

● Előtörténet :
Egy nyaraláson láttam először napfényt. San Diego napos partján voltak Sarah, akarom mondani anya első fájásai. Apa azonnal beindította a kocsit, betessékelte anyát, betette a bátyámat a gyerekülésbe és már száguldott is a kórház felé. Miután beértünk pár óra múlva már napvilágot is láttam. Még egy napig bent simlődtünk anyával a kórházban majd jött apa és fotókat kreált rólunk mielőtt elindultunk volna haza. A fényképezkedés után lementünk a kocsihoz és elindultunk a szálloda felé. Négyen ültünk a kocsiba. Anya, Apa, a bátyám Charlie és én. Útközben az úton megcsúszott egy kamion. Belecsapódott a kocsinkba és....Anya meghalt, apa meghalt, Charlie meghalt. Én pedig élte, én voltam az egyedüli túlélő, Charlie még csak három éves volt, csak egy gyerek... Én pedig akinek akkor kezdődött az életem magamra maradtam. A kamionsofőr kihozott a kocsiból és megnézte a többiek élnek-e még. Senki nem élt, szóval arrébb futott velem és még ez volt a szerencsénk. Abban a pillanatban felrobbant a kocsi. Kijöttek a mentősök, a tűzoltók, a rendőrök. A bátyámat még kimentették és órákig harcoltak az életéért, de mind hiába. „Nincs pulzus”. Ezt mondogatták. A lángoló kocsiból már csak anya nyakából akasztottak le egy nyakláncot. A sofőr börtönbe került, mert nem figyelt és mert a szonda elég magas alkoholszintet mutatott ki nála. Egy balesettel kezdődött az életem. Végül is, ahogy szokták mondani: Az élet nem mindig habos torta! Engem az árvaházba vittek, úgy ahogy voltam babahordozóstól. Az egyik nő, aki vigyázott rám látta, hogy a babahordozóban ott a fényképezőgép, amivel apa a képeket csinálta. Bekapcsolta és egyenként megnézte. Anya utolsó percei. Legalábbis az utolsó kép tíz perccel a baleset előtt készült. Másnapra előhívatta és betette a babahordozó huzata alá a fényképet. Engem két nap múlva örökbe fogadtak, egy házaspár, Jessica és Nicolas, amikor hazavittek hivatalosan is átkereszteltek Kayla Lilien Isabella Brawnra. A saját gyerekükként kezeltek, főleg azért, mert Jess terhes volt, de elvetélt. Egy hónappal azelőtt, hogy született volna babája megcsúszott a lépcsőn és beverte a hasát. A kislánya azonnal meghalt. De mondjuk az már túlzás, hogy én azért lettem Isabella, mert úgy hívták volna a babájukat. Megkaptam a saját lányuknak tervezett szobát is. Sebaj! Legalább valaki felnevelt. Egy éves koromra már totyogtam és értelmes szavakat formáltam a gügyögéseimből. Erre a szülinapomra kaptam Maxet. A legtündéribb, legjátékosabb, legpajkosabb, legaranyosabb és a legkedvesebb kutyát a világon. Akkor született, mikor én szóval egy évesen került hozzánk. Angol bulldog volt. Jóformán együtt nőttünk fel. Mindent együtt csináltam vele. Míg picike voltam még aludni is együtt aludtam vele a kosarában. Mindig kapott szülinapi tortát (velem együtt) és hivatalos tagja volt a családnak. Persze , mert kiharcoltam. Vele mentünk nyaralni, együtt halloweeneztünk maszkban és maskarában,együtt játszottunk. Ő volt a legjobb barátom. Na három éves koromra már tisztán beszéltem, ebből kifolyólag be nem állt a szám. Ebben az évben írattak be óvodába. Itt ért engem életem második balesete. Igaz nem olyan súlyos, mint az autó baleset. Most csak a kezem törött el. Csak....Az egész úgy jött össze, hogy esett az eső, én pedig lassan fellépkedtem az ovi lépcsőjén és puff! Elvágódtam. Pont a kezemre estem és az alkar csontom kettérepedt. Megműtötték és egy csavarral összerögzítették. Tök fura érzés volt. Mindenkinek azt mutogattam, hogy kiáll valami a kezemből. Jó azért három évesen nem azzal törődtem, hogy jaj eltörött. Négy éves koromba újra megműtöték és kivették a csavart. Azt mondták felettébb gyorsan meggyógyult. Anyáék hülye ötlete alapján kitalálták, hogy költözünk el biztos örülni fogok San Franciscoban az új, nagy, medencés házunknak. Nem így lett. Hisztiztem, hogy én nem akarom, haza akarok menni. Sajnos nem törődik senki egy háromévessel az ilyen döntéseknél. Beírattak oda oviba és öt éves koromban a szembe házba is beköltözött egy család. A Wright család. David, Emma és Lucy. David az apuka volt, Emma az anyuka és Lucy a kislányuk. Pont olyan volt, mint én. Visszaakart menni a régi lakhelyükre és hisztizett ő is. Nos, lelkitársak voltunk...Az oviban mi lettünk az óvónők rémálma. Megdobáltuk őket ragacsos gumicukorral, beleültettük a nutellás kenyérbe, lefekvéskor mindent csináltunk, csak nem aludtunk. Ez is megváltozott, mikor megjött Lily az új óvónő. Ő volt az egyetlen kivétel. Őt nem bombáztuk édesség katapulttal, nem ültettük bele semmibe és nem öntöttük le semmivel. Érdekes módon szerettük is. Már nem tudom miért. Na mindegy Hat évesen mindkettőnket beirattak iskolába. Én nagyon jó tanuló voltam. Csillagos ötös. A tanárok kedvence. Sok barátom volt. Nyolc éves voltam, mikor anya fiókjában kutattam. És mi akadt a kezembe? Egy fénykép. Egy mosolygós, barna hajú, barna szemű nő egy kisbabával a karjaiban. Megfordítottam és az volt ráírva: Sarah és Kayla. A fénykép mellett egy nyaklácot is találtam, amit azonnal a nyakamba akasztottam. Kivittem a képet a konyhába és amikor anya meglátta azonnal elejtette a porcelán tányérokat. Ekkor döntöttek úgy, hogy elmondják az igazat. Szembesítettek vele, hogy a szüleim engem elhagytak és hogy csak egy örökbe fogadott gyerek vagyok. Azt mondták igazából nem Kayla Lilien Isabella Brawn vagyok. Csak Kayla Lilien Lason. Jól van ez azért nyolc évesen nagyon nagy trauma volt. Főleg, ahogy tálalták. A szüleim elhagytak, nem voltak rám kíváncsiak. Na ettől a naptól fogva senkivel nem beszéltem, egyedül Maxxel. Már ha valaki őt is személynek tartja kutya létére. A nagy bevallás után Nicoék nagyon sokat veszekedtek, aminek válás letta vége. A gyámhatóság engem Jessnek ítélt, de én inkább Nicolashoz ragaszkodtam. Sajnos egy kilenc éves gyerekre sem hallgatnak. Az iskolában továbbra is egész nap csöndben ültem. Mindig pszichomókushoz küldtek, de persze hozzá se szóltam. Miért is tettem volna? Már Lucyhez sem szóltam. A legjobb barátnőmhöz. Csakis, de tényleg csak a kutyusommal beszéltem. Bár ő negyedikes koromban meghalt. Na akkor már senkihez nem szóltam. Az agyturkász már lemondott rólam, szóval azt is megúsztam. Mikor hatodikos lettem sokszor hajnali egyig sem mentem haza. A jegyeim egyre csak romlottak. Mindig máshol voltam, szinte sohasem otthon, ha pedig Jess fegyelmezni akart, hozzá vágtam, hogy nem az anyám. Mikor a bíróságra kezdett járni Nico miatt egyre jobban utáltam. Nem fizették ki erre Nico-t cseszegeti. Rendesen fizet, akkor? Ő legalább engem békén hagy. Nem éppen kedveltem Jess-t és közöltem vele, hogy lelépek. Mindig azt mondogatta, hogy úgy se fogok, úgy se fogok...Nos pont ezért tizennégy éves koromban kiloptam egy csomó pénzt a pénztárcájából és utána néztem a szüleimnek hol laktak, kik voltak, hol vannak. LA PUSH. Washington mellett egy kis városkánál Forks-nál található. Szuper. Sanfranciscoból Washingtonba. Összepakoltam egy táska ruhát és étel majd felpattantam egy vonatra. Sok ember ekkora utat négy repülővel, 3 le és felszállásal és egyetlenegy közvetlen járattal tesz meg plusz egy autó út. Nos én ezt lehúztam vonattal. Mikor a peronon vártama vonatot feltűnt, hogy forró a homlokom, de különösképpen nem voltam rosszul szóval felszálltam és elindultam. Washingtonban leszálltam. Pontosan este tizenegykor érkeztem meg. Elkezdtem sétálni, hogy találjak egy helyet, ahol éjszaka meghúzhatom magam. Miközben keresgéltem három fickó elkezdett követni. Bekergettek egy zsákutcában és akkor teljesen pánikba estem. A testem teljesen fel volt hevülve és úgy éreztem mintha belülről égetne valami. Abban a pillanatban, mikor az egyik közelebb lépett hozzám a bőröm szószoros értelmében szétszakadt és azon a helyen, ahol álltam egy bazinagy barna farkas termett. Ez volt az első átalakulásom. Ahogy átváltoztam a három pasast leütöttem a mancsaimmal akik azonnal elájultak és a falnak csapódtak. Szerencsére nem láttak meg. Elég sötét volt és amúgyis elég gyorsan történt a folyamat. Bár sokkal fájdalmasabb volt. Megvártam és lehiggadtam majd újra emberi formám lett. Teljesen megrémültem, de tudtam, hogy erről nem beszélhetek. Akármi is történt biztos nem tartozik mindenkire. A szétszakadt táskámból kivettem pár épségben maradt ruhát és magamra vettem. Elfutottam a sikátorból és épp belerohantam egy körübelül negyvenes kedves hölgybe. Megkérdezte rosszul vagyok-e és mikor hozzám ért rögtön betessékelt. Azt mondta mondjam el mi történt velem. Elmeséltem mindent, kivéve a farkasos sztorit. Ahelyett kitaláltam valami mást. Azt mondta a nő, hogy holnap úgyis elmegy a városka mellett szóval szívesen elvisz. Szuper. Így is lett. Másnap reggel felkeltem és már indultunk is. Elbúcsúzott tőlem én pedig leléptem. Körülnéztem, de sehol nem találtam Lason nevű embereket La Push-ban. Végül valahogy (már nem emlékszem hogy) a temetőbe keveredtem. Sajnos pont ott találtam meg a szüleimet. Három sír volt egymás mellett és ez volt rájuk írva: David Lason élt 1971-1994-ig, Sarah Charlotte élt 1972-1994-ig, Charlie lason élt 1991-1994-ig. Szóval ezért hagytak el. Nem is elhagytak, hanem meghaltak. Meghaltak mikor megszülettem. Valahogy Jessica ezt nem említette. Nem tudom miért hazudott, hisz nem látok bele a fejébe. Kirohantam a temetőből és stoppolva átjutottam Forks-ba. Forks viszonylag kevés létszámú hely. Ezen az alapon megkérdeztem három embert esetleg nem ismernek-e Lason nevű embereket. Hátha a nagyszüleim még élnek...A harmadik ember egy öreg bácsi volt. Ő azt mondta igen ismer és el is vezet hozzájuk. Elvitt egy szép nagy házhoz és mondta, hogy kopogjak be. Fellépkedtem izgatottan a lépcsőn és bekopogtam. Egy öreg hölgy nyitott ajtót sütőkesztyűben egy gőzölgő pitét tartva. Lágy hangon megkérdezte tőlem.
-Segíthetek. -hirtelen megszólalni se tudtam, de aztán kinyögtem hogy igen. Betessékelt és leültetett egy kényelmes, süppedős kanapéra. Kiment egy percre és visszatért a pite nélkül.
-Nos miben segíthetek? -kérdezte mosolyogva.
-Hááát....Ezt itt odaakarom adni. -a kezébe nyomtam a fényképet ami egész eddig a zsebembe volt, amin anya és én vagyunk. A néninek vagyis remélhetőleg nagyinak elkezdtek potyogni a könnyei.
-Igen ő...a kislányom és...az unokám. - mondta zokogva.
-És szeretnék még valamit odaadni. -mondtam és levettema nyakamból a láncot. nyolc éves korom óta nem vettem le.
-Honnan van ez? -kérdezte kiváncsian.
-Az anyukámtól. Engem örökbe fogadtak miután a szüleim balesetet szendvedtek. A bátyámmal együtt. Sosem ismertem őket és most eljöttem utánuk nézni. Maga lenne akkor az én nagymamám? -kérdezte reménykedve.
-Te lennél az? Mi a neved? -kérdezte.
-Kayla Lilien Isabella Brawn. De a nevelőanyám azt monda az igazi nevem Kayla Lilien Lason. -mondtam. -Tudom eléggé hihetetlen.
-Kisunokám. -mondta és átölelt. -Papa! Papa! -kiabálta hangosan és pár perc múlva belépkedett egy bácsi. fáradt hangon kérdezte:
-Igen?
-Ő itt az unokád. Most hozta ide Sarah nyakláncát, amit a...halála előtt viselt. -mondta a nagyi. A bácsi rámpillantott és megszólalt.
-Pont úgy néz ki mint Sarah. Ugyanaz a haj, szem, testalkat, mindenben hasonlít rá. David régen jól választott Sarahval. Örülök, hogy csak egy kis ideig is az apósa lehettem. És most itt van a lányuk. Kiköpött az anyja. Nem jössz ide? -mondta mosolyogva és kitárta a karjait. Odamentem és megöleltem. Elmeséltek nekem mindent. Hogy azért nem bíztak rájuk, mert ők a balesetkor a rák utolsó fázisában voltak és a rendőrség nem akart rájuk bízni. Később, mikor kigyógyították őket már nem is kaptak róla hírt hol vagyok. Még megkeresni se tudtak. Addigra mi már San Franciscoban laktunk. A nagypapa csak bámult rám majd feltette a bűvös kérdést. Farkas vagyok? Azt mondtam olyan a szagom és mikor megöleltem. Na ezután jött a második nagy beavatása. Elmesélte nekem a Quilliute legendákat, a vámpíros dolgokat, aztán elvitt egy bizonyos Sam Uleyhoz, hogy én vagyok az unokája és már én is. Szuper! Már én is... Ennyiből tudja miről van szó. Aztán közölték, hogy ő lenne a falkavezér. A nagyapám mondott el mindent a farkasos dologról meg a falkáról. Sam alig mondott valamit, mondván, hogy nem óvóbácsi. Na ez után a kis beavatás után és a falka dolog uán közölték, hogy muszáj lesz beíratni az iskolába. meg is tették. Itt már jobban ment a tanulás. Csodálatos módon beszéltem is. Jóban voltam a legtöbekkel, de minden csipkerózsika történetnek egyszer vége szakad. A nagyim és a nagyapám visszaestek a betegségükbe, olyan súlyos volt ez a visszaesés, ami ellen már nem tudtak harcolni és végül meghaltak. viszont mielőtt meghaltak volna a nagymamám kézen fogott és elvitt egy bizonyos Lidya-hoz. Azt mondta hogyha ők meghalnak kell valaki, aki vigyáz rám. Lidya néni volt a nagymamám testvére. Nagyon régen találkoztak már, amikor rákérdezem miért nagyi ennyit mondott: sohasem volt jó a viszony. Ott hagyott Lidya néninél (franc tudja ki az) és elment. Még azona délutánon nagyi tesója elment Ellie-ékhez. Hogy ki az az Ellie? Az egyik lány, aki nem tartozott azok közé, akiket imádok. Mint láttam ő sem bírt engem. Hab volt a tortára, hogy miután elhúzódott Lydia nénivel beszélni kiderült, hogy vele kell együtt lennem. Értitek? Egy szobában vele. Fenébe is! Az első időben nem is találkoztunk. Míg a nagyiék szenvedtek egész végig ott voltam velük. A nagymamám, Jaspis, úgy halt meg, hogy a kezemet fogta és azt mondta nekem, hogy nem szabad most is elhagynom magam, ahogy régebben tettem. Nekik már nincs idejük semmire, de nekem még élnem kell, nem pedig szomorkodnom miattuk. Na és persze azt is megemlítette, hogy Ellievel próbáljak mebékülni. Ugyanis most élete utolsó perceiben rájött, hogy nagyon is bánja, hogy nem békült ki Lidya-val.Ez volt az utolsó mondata. Ezután már tényleg együtt kellett lennem a farkaslánnyal. Először leakart rázni. Elég feltűnően. Például az első ötlete az volt, hogy átpasszol a bátyjának. Szuper. Még jó, hogy a gyerek nem engedélyezte a kérelmet. Ha azt mondtavolna, hogy oké, akkor kicsináltam volna Ellie-t. Utána a nagyiához is odaakart költözni. Teljesen kész. Bár ha lenne hova mennem tuti én is rendezkednék. Tiszta vicc, hogy pont az ő szobáját adta nekem az ég. Egy idő után viszont kezdtem unni Ellie-t. Miután én teljesen beletörődtem, hogy ő létezik és elkell viselnem még mindig távol maradt a háztól. Ebédnél sose láttam, napközbe sose láttam, esténként néha láttam. Mikor farkasként is megéreztem a szagát már felszívódtam a közeléből. Nem akarom hallani, ahogy éppen szidja az eget, hogy még itt is itt vagyok. Egy nap viszont nem vettem észre Ellie-t. Most először. Régebben mindig megéreztem ha ott van, de azt hiszem egy idő után már magamon is az ő szagát éreztem. Az ő szobája tipikusan hordozza a szagát és miután én abban alszom teljesen rám ragadt. Végighallgatta a gondolataim, ahogy végig gondoltam mindenen beleértve anyuék, apuék, Charlie, Jaspis nagymama és Joe nagyapám halálát is. Majd Jess is szóba avgyis gondolatba jött meg Nico. Ezután Ellie odajött és közölte velem, hogy kicsit már jobban megért. Na és fegyverletételt ajánlott. Békét kötöttünk és egyre jobba és jobba lettünk. Nos jelenleg Ellie-ékkel lakom, a rezervátumi suliba járunk sé a legjobb: szereztem magamnak mégegy barátot. [/blockquote]

● Kinézet :
Hogy nézek ki? Hááát....Egy körübelül egy 173 centiméteres lány vagyok és 52 kilós. Barna hajam van, ami, úúúúúgy a vállam alá ér egy kicsivel. Soha nem volt gondom vele, mikor átváltoztam. Nem tudom miért zavar sokakat a hosszú haj. A szemem színe barna, ahogy az anyukámé is az volt. Szinte mindig mosolygok, vagyis nem mindig, hisz mindenkinek lehet rossz napja. Színes ruhákba járok. Fehér, fekete, lila, sárga, narancssárga, rózsaszín, kék, zöld, piros...Minden jöhet, a lényeg, hogy jól álljon. Nem a kedvencem és nem is alkot fontos szerepet a ruhatáramban, de azért néha magassarkút is felveszek, viszont inkább tornacipő, vagy kondicipő párti vagyok. Szeretek a földön járni nem egy sokcentis sarkon. A bőröm fehér. Ez megint egy anyától örökölt tulajdonság, ugyanis apa vérfarkas mivoltjából barnább bőrű volt. Sok ékszert hordok, főként gyűrűpárti vagyok. De mindig csak egyet veszek föl azt is csak a gyűrűs ujjamra. Nyolc éves koromban találtam egy fényképet és egy nyakláncot. Ezt az egyet mentették ki a tűzből. Mióta megtaláltam azóta hordom. Egy ezüstlánc, amin egy kulcs alakú medál lóg. A medál kagylóból van kifaragva. Jajj már majdnem el is felejtettem...Farkasként a bundám barna vagyis olyan vöröses-barnás.

● Jellem :
Alapvetően egy örök vidám személyiség vagyok. Talán, azért mondják sokan ezt, mert soha, de soha nem sírok mások előtt. Mindig, csak a boldog ént mutatom másoknak. Lehet azért nem sírok mások előtt, mert nem találtam még igazán olyan személyt, akinek sírtam volna a vállán. Kivéve a kutyusom, ha ő személynek számít mások szerint is. Nyolctól tizennégy éves koromig elégé visszahúzódó voltam. Elég nagy traumaként ért, hogy az anyám nem az anyám és hogy azt mondta az igazi anyukámnak nem kellett, ami (ahogy mára már tudom) nem is volt igaz. Nos ez az átváltozásom után megváltozott. Sokkal beszédesebb lettem, közvetlenebb és barátkozósabb. Régebben mindig egyedül voltam, de most....Egy nap után becsavarodok társaság nélkül. Utálom a csendet. Ha egyedül kell lennem, akkor bekapcsolok valami extra hangos cuccot (tévé maximum hangerőn, rádió, házimozi etc.), ha meg mással vagyok, akkor be nem áll a szám. Bár olyankor nagy dilemmában vagyok, ha nincs mit mondanom. Szófogadó kislány vagyok. Jaj miket beszélek! Dehogy vagyok az. Ha az lennék valószínűleg nem szöktem volna el vonattal San Franciscoból La Push-ba. Azt az utat, amit mások 1 közvetlen járattal, 4 repülőgéppel, 3 le és felszállással és egy autóúttal tesznek meg én végigvettem vonattal. Tudom elég zizi vagyok. Épp ezt akartam mondani. Nem kicsit vagyok zakkant, dehát mindenkinek van hülye oldala. Sokan pont, ezért kedvelnek. Minden hülyeségben és jó buliban benne vagyok. Szeretek bulizni. Nagyon picit buli őrült vagyok, de már kezdem unni..Nem csak szórakozás az élet. Én egy nagyon nehezen felhúzható ember vagyok. Még senki nem tudott annyira felidegesíteni, hogy átváltozzak például. Ez a jó. Tudom irányítani, mikor fogok átváltozni. Így valószínűleg senkit nem fogok eltaposni átváltozáskor, ha netán feldühítene.
Back to top Go down
Ellie Mesquite

Ellie Mesquite


Posts : 20
Join date : 2010-07-06

vérfarkasok Empty
PostSubject: Re: vérfarkasok   vérfarkasok I_icon_minitimeTue Jul 06, 2010 8:36 pm

    Danielle Mesquite;;




    vérfarkasok Hayley-4



× Név :
Ellie Mesquite
× Nem :
× Faj : vérfarkas
× Különleges képesség : farkaskodás xD
× Kor : 17
× Foglalkozás : magántanuló.

# Születési idő : 1989 - Augusztus - 21
# Születési hely : la Push
# Család:
- - apa : Richard Mesquite
- - anya : Luna Mesquite
- - testvérek : Thomas Mesquite
- - egyéb hozzátartozók : Nagymama: Lidya mesqite;; Nagypapa: Bob Mesquite ;; Másodunokatestvér: kayla L. Brawn

● Előtörténet :
Amikor elolvastam, hogy miket kel elmondanom, igen csak húztam a számat. Életem utolsó szakaszát szinte titkok övezik, amiket nem mondhatok el, nem csak az én titkom, ennek tetejébe szerződés kötelez a megtartására. Kérlek, te, aki most ezt olvasod, ne add tovább, én életem én titkaim, és mások titkai is! Őrizd meg őket, és ha kérdezik, csak mondj annyit: titok. Belőlem is még csak harapófogóval is alig lehetett kihúzni… Kellemetlen érzés, hogy kezem-lábam meg van kötve, de elmondtam, túlestem rajta… Ne várjatok többet!
Jó olvasást, ez az én életem.

„When I was younger…”
The Little Ellie


Egy szép augusztusi reggelen történt minden, számomra mindennek a kezdete. Persze már azelőtt is léteztem (pontosan előtte 9 hónappal már egy icike-picike bigyó voltam anya hasában). Aznap jöttem világra, amikorra anyám ki volt írva velem, pontos voltam, sohasem szoktam máig sem elkésni sehonnan. Csak nagy ritkán, de az mind a farkas teendőim miatt van. Na, de ne ugorjunk ennyire előre… Nem voltam nagy baba, sőt egészen pici voltam, azt hitték koraszülött vagyok, mindaddig még anyám el nem mesélte nekik pontról pontra mikorra voltam kiírva. Nem kellett mocskos módszerekhez folyamodni, apám elmondta nekik, ha nem tetszik, akkor el lehet menni innen. Így hát inkább a babalátogatók meghúzták magukat.
Gyorsan tanultam- hamar átfordultam, sokat beszéltem, bőven volt közölnivalóm a világgal. Hamar elkezdtem totyogni, és ezzel együtt járt, hogy verekedni is. Már 2 évesen agyonterrorizáltam a bátyámat, aki akkor 5 éves volt. Bokájába haraptam, ütöttem, mert elvette a játék kardomat. Ami természetesen nem is az enyém volt, hanem az övé. Ennek ellenére nagyon tudtam szeretni, és a bátyámat is szerettem. Mindig szedtem neki gilisztát, meg csigákat. Anya sohasem tudott rajtam kiigazodni. Ha vett nekem egy csicsás édi kis ruhát, hamar tettem róla hogy nekem jobban tetsszen, és jobban érezzem magamat. A harisnyákat kiszaggattam a térdemnél, mert úgy jobban tudtam térdelni, és kisautózni. Rettenetesen utáltam a szoknyákat, ezért hamar megváltam tőlük. Képes voltam meztelenül rohangálni, inkább, mint hogy szoknyát viseljek. Ki nem állhattam őket.
Már egész kicsi koromba egyedül ültem a homokozóban a dömperemmel. Minden lányt elkergettem magam mellől, akik homok sütit akartak sütni, meg királykisasszonyoknak várat. Leromboltam azzal a jelmondattal: Az anyag nem vész el, csak átalakul.
Valami hülye reklámban hallhattam, fogalmam sincsen. Ma is belepirulok az ilyen sztorikba, anyámnak mindig van egy új, amivel elűzheti a pasi jelöltjeimet.
Rengeteg időt töltöttem Embryvel. Embry Call-al. A szomszédunkban lakott, vele homokoztam együtt, amint ő is tudott járni. Hamar összehangolódnunk, én voltam Scooby Doo ő pedig valami idióta képregényhős, akinek a nevét már nem tudom. Ebben a korszakomban csak evőeszköz nélkül ettem, mert Scooby Doo egy kutya, aki nem evőeszközzel eszik. Hamar csatlakozott bandánkhoz a legifjabb Black, és barátja Quil. Jó kis csapatot alkottunk, ám egyszer csak döntő forduló érkezett. Megjött Isabella Swan, és jake akivel addig jóba voltam, őhozzá csapódott. Így ismét egyedül ültem a homokozóban, a szanaszét zúzott dömperemmel. Quli, Embry pedig nem Jakeval lógott, így fogalmam sincsen mit művelhettek akkoriban. Anyám azt mondta: „Tudom, mi nyomaszt, de hidd, el nekem vannak mások is! Nézd csak meg, Ott van Leah Cleawater! Ha akarod, bemutatlak neki” Ha idősebb fejjel gondolkodtam volna, azt mondtam volna: inkább majd bemutatok neki! De nem ezt tettem, inkább csal elbújtam a kutyánk, Gery házába.
Aztán úgy döntöttek, hogy száműznek, engem La Push túlsó végébe a nagymamámhoz, mert megelégelték, hogy mindig mindenkibe bele rúgok és beleteszem a homokot a szájába. Hátha észhez térek…
Egy év után mentem csak haza. (Ekkor voltam 5 éves!)
Már oviba jártam. Persze anyáékkal nem gyakran találkoztam, így még a jelemet sem tudták. (Ami egy labda volt.) A nagyi nem tartotta jó ötletnek, ha jönnek anyáék és újra elkényeztetnek. Így havonta látogattak. Mikor újra otthon voltam, már minden megváltozott, átvette a tesóm az uralkodó szerepet, mert ő már iskolás volt, és mindent tudott! Persze nem tartott sokáig hogy nem volt rajta sérülés. Csak fújtattam majd megtámadtam és bele haraptam, ő meg úgy elrúgott, hogy repültem 1 métert! Ez levett egy kicsit az önbizalmamból, így új stratégiai módszeren kellett töprengenem. Persze öt évesen semmi jó ötletem nem támadt. Szülinapomra kaptam egy könyvet, tele quileute legendákkal. Nem én kértem, apámnak tetszett, neki az apukája a papa hitt ezekben a bolondságokban, persze én csak ostoba meséknek tartottam őket. Minden este olvasott belőle. Nem is tudtam hova tenni ezeket a történeteket, így le sem tojtam mi van velük. Egy nap, mikor már hat éves voltam meguntam a történeteket, mert apu azt hitte érdekel és szerzett új könyveket. A legújabbat megfogtam kora reggel mikor még mindenki aludt, és a házunk előtt ástam egy méretes gödröt, beledobtam a könyvet, de mielőtt betemettem volna szedtem pár gilisztát. Aztán bementem a testvérem szobájába és a mellkasára tettem (a gilisztát). Sohasem találták meg a könyvet! Szépen lassan cseperedtem, kicsit megkomolyodtam, kamaszodtam. Persze a kamaszodás csak később következett be. Először csak elkezdtem „nőiesedni”.



„The only exception”
The Older Ellie





Megnövesztettem a hajamat, ami eddig mindig tüsi volt, vagy még a vállamat sem érte el. Persze a hajnövesztés nem azért volt, mert én akartam – a fodrászom, aki mindig cukorkákat adott elment szülési szabadságra, és a többi meg nem adott cukorkát. A cukorkák miatt nem romlott el a fogam, de egyre szívesebben látott engem a fogorvosom, mert bennmaradós fogszabályzót kellett viselnem. Megkeserítette életemnek 2 szép évét. A bátyám folyton csúfolt miatta. De csak addig, még a bokájába nem haraptam… el kellett vinni a balesetire!
7 éves koromban találtam rá az első barátnőmre, Serena-ra. Ő sem volt valami lányos, és együtt szétvertük a fiúkat. Minden szoknyámat kettesben vagdaltuk szét.(És ez később sem változott, mert akkor bőgve az ex barátja képeit vagdostuk szét. Szép hagyomány…)
Serenát már az iskola első osztályából ismertem. Úgy találtam rá, hogy éppen mellém ültették. Először furának tartottam, de amikor láttam, hogy mekkorát belerúgott az osztály „fenegyerekébe” akkor mellészegődtem, és együtt rugdostuk. Túltengő energiáink miatt beírattak minket karate-re.
Minden szerdán együtt mentünk, és vertük szét a nagyobbakat. - Ez valahogy így hihetetlenül hangzik, de kicsi voltam és alattomos. Életem nagy részében nem szeretett szinte senki e tulajdonságaim miatt. - De ha egymás mellé soroltak be minket, akkor csak leültünk egymással szembe és beszélgettünk. Mintha valami eskü kötött volna minket, hogy nem bánthatjuk egymást. Aztán elkezdtünk gyakrabban járni, és már gyakoroltunk is egymáson. Persze az én fejemet egy rúgás sem közelíthette, mert a fogszabályzóm baleset veszélyes volt. (persze nem énrám). 8 éves koromra már kéköves voltam. (ne értse, senki félre elmesélem, hogy kyokushinkai karatéra jártunk, és ott a színek így jöttek: fehér – narancssárga – kék – sárga – zöld – fekete)
Amit tudtam mindet a tesómon gyakoroltam, úgy képzeljétek el, ekkor már könyörgött vegyenek ki engem a karate iskolából. Azt elfelejtettem említeni, hogy ez nem, la pushban volt, hanem port angelesbe hordtak bennünket be heti 2 alkalommal.
Serena édesanyja ebben az évben kiszanált egy gitárt, és nekem pedig megtetszett. Megbeszéltem Serenával, hogy ő ellopja, és nekem adja. Mégis jobb helyre kerül, mint a kuka. Az akciót hamar végbe is vittük, az éj leple alatt elmentem érte, megdobáltam kővel az ablakát, mire ő felkötötte egy vastag madzagra tokostul, és leengedte. (Eddigre már nála volt a szobájában) Megfogtam, a hátamra vettem, hazatekertem. (Biciklivel voltam) Beosontam a lakásba, fel az emeletre és elrejtettem az ágyam alá az egészet, ahogy volt. Másnap reggel nem voltam hajlandó suliba menni, és ezt Serena is tudta, ő sem ment. Megbeszéltem vele azt is, hogy átjön, és együtt megnézzük a kincset, amire éjjel tettem szert. Mikor már senki sem volt itthon, mert anya elment a nagymamához takarítani, apa pedig dolgozni, bátyám pedig iskolába, már itt volt Serena. Leültünk a szobám közepére, és szépen lassan kinyitottam a tokot. És lám, semmi nem volt benne, ami kellett volna. Emlékszem a beszélgetésre, amikor lassan óvatosan meg akartam nézni a „gitárt”:
„- Te, mi van, ha atombomba van benne? – kérdeztem.
- Egyelőre anyám nem terrorista! – felelte tágra nyílt szemekkel, ahogy elhúztam a cipzárt.
- Júúj! Izgulok! – motyogtam.
- Én nem. Benne van a gitár!
Kinyitottam teljesen.
- Vagy mégsem? – kétségbe voltam esve mit találtunk! Tele volt minden nagyi korabeli fehérneműekkel.
- Na, ilyet honnan szervált anyám!?
- Legjobb lesz, ha visszavisszük és elhozzuk a valódit, ha még nem dobtátok ki.
- - Áh, biztosan nem. Anya egy csomót rágódott rajta megtartsa-e, vagy sem.”
Behúztam gyorsan a cipzárt, és már ott sem voltam. Siettünk, hogy a lábunk bírta. Felöltöztünk, persze álcázva magunkat, én egy öregasszonyos kendőt vettem fel, Serena meg egy parókát. Elindultunk a házukhoz. Ő félt, hogy lebukunk, de én nem. Az én szüleimet ilyennel nem lehet sokkolni, nekik az a sokkhatás, ha egy új rúgást tanulok karate órán. Na, az, szarügy, mivel azt a bátyám is hamar megtapasztalja.
Mikor odaértünk a házhoz, láttam, nincsen ott egy kocsi sem, nyugodtan bemehettünk. Hamarosan megtalálta Serena a valódi gitártokot. Ott volt benne a gitár. Azt remélte nem kerül bajba, és ezt már nem egyszer szóvá is tette. A bugyogókat szétszórtuk az udvaron, majd Serena megmagyarázza azt mondta. Visszamentünk a mi házunkba. Megnéztük a zsákmányt, ebben tuti a gitár volt, és igazam lett, ebben az én tökéletes kincsem leledzett. Úgy fogtam meg, mint egy szakértő. Legalább is Serena szerint úgy értem hozzá, mint az anyukája, aki tud gitározni. Azt hittem van érzékem hozzá, és mára nagyon is tudok gitározni, ha ez nem dicsekedés.
Először nem tudtam semmit sem csinálni, végül is mikor a szüleim hazajöttek rávettem őket hadd gitározzak is! Aztán hamarosan felléptem az iskolai ünnepélyeken. Persze a karatéhoz fűződő szenvedélyem sem lankadt, persze meddő próbálkozás lett volna olyan fokozatúvá gitározni magam, mint karatén. Valahogy a gitár nem erőszakos, azért annyira nem is ment mint a karate. Már sárga öves voltam (karatéból), megvolt a második vizsgám is belőle. Már a zöld öv közelében tapogattam. Hamarosan vegyítettem a karatét és a gitározást, és az új műfajt elneveztem gitate-nek.
Itt pár évem nagyon kiesett (10 – 13), fogalmam sincsen mit csinálhattam, azt hiszem nagyon kellett a nyelvtanulásra koncentrálnom, így csak sodródtam az árral… és az ár sehova sem vitt mégsem, de megtanultam spanyolul. Hola! Mivel 3 éven keresztül csak a spanyolra emlékszem, biztosan tudok valamit, de anyanyelvi szinttől azért még nagyon messze vagyok, most is, mivel mióta rejtélyes módon nem öregszem és néha bundás leszek, a spanyolt elhanyagoltam.



„I'd never sing of love
If it does not exist”
The Oldest Ellie




Nos, elkövetkezett az, az időszak, ami hülyén fog hangzani, mert a kisfiús kislányból, egy laza nagyobb kisfiús lány lett… a nagyobbat arra értettem, hogy ebben az évben már nagyon serdült voltam, és megjött, meg hát először is voltam szerelmes… Meg Serena is. Az elején említettem, hogy együtt bőgve vagdostunk képeket. Hamarosan visszatérünk erre a mondatra.
Tehát. Biztos voltam benne, hogy a szerelem milyen mocskos egy érzés, még rá nem jöttem, kiszemeltemnek nem vagyok semleges. Ezt vehetjük egy pálfordulásnak is, hiszen hírtelen úgy döntöttem, a szerelem egy mocskosan szép dolog. Hamarosan el is hívott randizni, Lionel… (szegénynek ilyen érdekes neve volt, még máig sajnálom szegény gyereket hogy az anyja egy ilyen névvel büntette.). Na, nem is áradoznék sokat az érzésekről, hiszen mindenki tapasztalta már, ha meg nem, senki sem fogja megúszni és ezeknek az egyedeknek nem akarom lelőni a poént… Serena is odavolt egy fiúért, de amíg én boldogan enyelegtem a szerelmemmel, ő bőgött, és csak bőgött, mert az ő kiszemeltje más lányt szeretett. Ezért hosszú barna haját levágatta rövidre, úgy gondolta ezzel a lépéssel megszabadul a fájdalomtól, de semmi nem változott. Vagy mégis? Ki gondolta volna, hogy mikor levágatta a haját, akkor jön rá az a személy, aki miatt heteket bőgött, hogy Serena milyen elbűvölő teremtés. Különben már fontolgatta, hogy lekaratézza a csaj fejét, és hogy vessem be rajta a halálos gitate-t, de azt mondtam ez egy tömegpusztító fegyver, és hogy nem.
Na mindegy, hamar be is szerveztem egy dupla randit, és nagyon jól sült el.
A randi után először csókolóztam Vele… Vagy is Lionellel, nem Serenával, mert itt közben új gondolatmenetet is indítottam, ne értsétek félre. Odavoltam érte (még mindig Lionelről volt szó). És isteni volt vele smárolni…
2 hétig mindenki boldog volt, együtt röpdöstünk két méterrel a föld felett a rózsaszín felhők között, míg lassan Serena nem kezdett el süllyedni, és felhői nem változtak át szürkévé…
Rájött, hogy a fiú (aki idősebb volt nála) csak azt akarja… Serena meg nem akarta 14 és háromnegyed évesen elveszteni a szüzességét, ezért a pasi lapátra tette. Ekkor következett be, hogy együtt bőgtünk, és egy homályos este vagdostuk szét a képeit. Aztán pirossal áthúzgáltuk őket, és csináltunk egy vudubabát a hajszálai segítségével, aztán együtt szurkoltuk, és letéptük a fejét, meg kiszúrtuk a szemét.
Másnap nem tudtam lebegni, valaki hiányzott a felhőim közül, amik kicsit beszürkültek attól, hogy tudtam mit akart művelni Serenával az a gazfickó. Kicsit magamba szálltam, felhőimet megritkítottam, elhessegettem magam körül. Elkezdtem újra együtt lógni régi barátaimmal. Quillel, Embryvel és Jacobbal. Magammal rángattam Serenát is, aki minden 10. másodpercben bőgött, de valahogy a fiúk el tudták viselni…

„Keep a straight face”
The Werewolf Ellie





Egyik nap végén úgy értem haza, hogy a homlokom tűz forró volt. Nem volt semmi bajom, jól éreztem magam. Aztán… 2 napig ilyen állapotban voltam, 39 – 42 fokos lázam volt, senki nem tudta mi a bajom, orvost nem hívott anyám. Azt a véleményt alkotta, hogy ha a hűtőfürdő, a sok belém tuszkolt lázcsillapító nem használ, akkor a kórházban mit tudnának csinálni? Az infúzió csak a kiszáradás ellen jó. Anya valahogy irtózott a gyógyszerektől így is, a természetes gyógymódokat jobban kedvelte. Azt vallotta, hogy a gyógyszerekkel az orvosok többet ártanak, mint használnak. Aztán egyik nap, eljöttek látogatóba a fiúk, de Lionel nem. Az orrát sem tolta felém, amióta elhessegettem a rózsaszín felhőimet.
A bátyám nagyon felbosszantott… Azt hiszem ez olyan végzetes szörnyűség volt részéről. Még a mai napig nem fér a fejembe, miért tette. Mintha csak érezte volna mi fog következni, és mintha azt akarta volna, hogy előbb kibújjak a bőrömből és megszűnjön a szenvedésem. Azt mondta „hé, hugi, itt van a méretes háremed!” Ettől valahogy dühbe jöttem, remegtem, mintha nem is tudom, mi volnék. Úgy éreztem a bőröm szétszakad, és hogy belülről is szétszakadok. Azt hittem ez életem legrosszabb napja. És csak ott feküdtem az ágyba. Nem tudtam mit tegyek, és csak remegtem. Felálltam, hogy elintézzem a bátyámat de akkor megtörtént. A ruhám, és én is kívülről, belülről valóban miszlikre szakadtam. Egy pillanatig tartott csak, már is farkas voltam. Morogtam, meg csaholtam szinte, apám jött fel mi ez a hangzavar. Bár ekkor még nem tudtam mi is vagyok, tudtam, ha nem tartóztatnak fel, a bátyámért jöhet a nagy fekete kaszás. Amint apa benyitott, gyorsan rám is zárta az ajtót. Aztán azt hiszem a szívroham kerülgette, mert nekidőlt az ajtónak ahogy csak tudott. Majd újra kinyitotta. Úgy éreztem ragadt rá valami a legendás könyveimből, ezért tudta mi történik. Igyekezett megnyugtatni. Aztán csak azt vettem észre, hogy újra a saját bőrömbe vagyok, immáron meztelenül. Kétségbe voltam esve, apám megpróbált megnyugtatni, És elmesélte, hogy ő ezt nem a legendás könyvekben tapasztalta először, az ő testvére is vérfarkas volt, meg az apja is. (A nagybátyámat valamikor eltűntnek nyilvánították, senki nem tudja mi történt, La pushban nem beszélnek róla valamiért. Aztán később megtudtam hogy állítólag egy vámpír végzett vele.) Próbálta azt mondani, ez teljesen normális, de megakadt a szó a torkán. Ez nem normális. Szörnyeteg lettem, és ezen semmi nem változtat. Még aznap elvitt apa a nagyapához. Elmondott mindent, amint apa kiment. Elejétől a végéig. De én hallani sem akartam róla. Nem akartam tudni mi ez. Én ezt nem akartam! De a nagyapa azért a számba rágta a legfontosabb dolgokat.
A sebeim gyorsabban gyógyulnak sokkal, mint a normál embereké.
A testhőmérsékletem átlag feletti.
Biztos itt kószál egy vámpír (itt majdnem infarktust kaptam, de mindent elmondott erről is!).
Egyszer lehetek oltárian szerelmes, és mint a farkasok is egy életre választanak társat, akkor bekövetkeződik az imprinting, és ezen túl a társam a bevésődésem lesz.
- Közölte azt is, hogy nem tudja mi ütött ebbe a mai ifjúságba, mert eddig azt hitték lányok nem lehetnek farkasok, de mégis.
- Mondta, hogy biztos azért lettem farkas, mert fiúsabb vagyok. Azt is közölte, hogy nem érti miért nem a bátyám lett a vérfarkas.
Meg egyéb farkasos dolgokat is mesélt, és ő pedig elvitt Sam Uleyhoz, akit hát nem is tudom, furának tartottam, de végtére is ő oktatott mindenre, és tanított bele a farkasságba. És ekkor vettem észre, hogy elhanyagoltam Serenát. Szörnyen éreztem magam miatta, meg amúgy is kicsit depis voltam. Nehéz ám felfogni, hogy ezen túl egy szörny a másik éned! Nem szabadott volna, mert még labilis voltam, meg az önuralmam sincsen rendben címszó alatt meglátogatnom, de ezt tettem. Amúgy is kicsit megváltoztam, mert befestettem saját magam a tulajdon barna hajamat lángvörösre, és ezért a szüleim korholtak is mértékkel, de csakis az udvaron, és tőle két méterrel odébb. Apa bevállalta, hogy elmondja a családnak, hogy ne csodálkozzanak, ha időnként egy mutáns medvenagyságú farkas leszek, ez énnálam mindennapi.


„And I'm on my way to believing
Oh, And I'm on my way to believing”
The End…



Na, tehát elmentem Serenahoz, aki nem is keresett, vagy is csak telefonon. De lehet személyesen is? Valamit már akkor sejthetett mikor farkassá változtam, mert meg akartak látogatni, de anya hirtelen elkergette őket. Sajnáltam ami történt, és hogy ez nem csak rám hat ki, hanem az én szűk kis világomra is.
Meglátogattam, az egyik könyvemmel, amiben a farkasos legendák vannak. Valamiért kecsesebb és izmosabb lettem, és hajam is rövidebbre vágattam… Nem teljesen hasonlítottam így sem a többi quileute-re, mert az én bőröm nem volt rézvörös, mert anyám bőre hulla fehér… olyan mint egy vámpír, de mégsem az.
Megdobáltam kővel az ablakát, de amint meglátta, hogy én vagyok, visszahúzta a függönyt. Én meg csak üvöltöttem: Te akartad, akkor majd szépen bemegyek!
És be is mentem, majdnem vittem az üveget is, és az ereszen csimpaszkodtam. Kinyitotta az ablakot, és bemásztam.
Kezébe nyomtam a könyvet, ismét egy emlékezetes párbeszéd folyamatot lehet észrevenni.
„ - Szia. – mondtam bocsánatkérően.
- Mond gyorsan, mert elég fáradt vagyok! – tapintható volt a sértődés a hangjában.
- Bocsánat.
- miért kérsz bocsánatot? Hiszen én nem is létezem. A telefonodat sem veszed fel, és Folyton azzal a Sam Uleyel meg a mocskos bandájával lógsz! – remegni kezdtem, de csak mondtam hangosan neki.
- Nyugtass le gyorsan! Kérlek! A magad védelmében!
- Mit mondjak? Mit csináljak? – hirtelen mintha felébredt volna, és gyorsan is beszélt.
- Mit tudom én? – mondtam ingerülten, mire ő énekelt valamit, és bár nagyon hamis volt, és megnyugodtam.
- Hoztam neked egy könyvet, olvasd el a kedvemért!
- na, álljunk csak meg! Beállítasz ide, tiszta más kinézettel, lángoló hajjal, ami rövidebb is… Mióta kondizol? – kérdezte szemrehányóan.
- Erre nincsen időm, kérlek, olvasd el. Nem mondhatok neked semmit arról, amin keresztül megyek. Ez nem csak az én titkom, ez másé is. Fontos lenne nekem, hogy elolvasd a könyvet, és az is hogy rájöjj. Ugyan is mi a far... – megakadt a szó a torkomon. – nem mondhatok többet, csak annyit hogy a legenda él! Gondold át! Most megyek! Jó éjt.” – megöleltem, és ahogy jöttem, úgy is mentem el az éjszakába. Amúgy ezt az ötletet Jacobtól vettem, mert az ő barátnőcskéjét is rávezette arra hogy mi is ő.
Reméltem még aznap este elolvassa, és ha jut valamire felhív. Másnap reggel azzal szembesültem, hogy vámpírt kell, üldözzek. De hogyan?
Aztán Sam Uley szemrehányásával is szembesülnöm kellett, mert akarva, akaratlan továbbadtam a titkom, vagy is hogy egy embernek, aki mit sem tudott elmondtam az igazat. Hiába magyaráztam, hogy maga fog rájönni, minden hiába volt.
Aztán egy héttel később hívott Serena. Azt hittem még mindig nem jött rá, de tudta… Rájött mi vagyok, és ezért úgy is viselkedett, mint egy szörnyeteggel. Nem akart látni, se hallani felőlem. Jól leszidott, amiért nm mondtam el személyesen, meg egyéb dolgok miatt. De mindent elmondtam neki, amit nem tudott, ebből kevés volt. Kicsit ugrok az eseményeken, mert nem tudom biztosan, hogy a nyálas összeborulást mindenki meg akarja-e hallgatni.
Elfogadott, elfogadta mi vagyok, és Lionellel elvarrtam a szálakat. Neki nem juttattam tudtára mi vagyok, csak lapátra tettem. Felém sem nézett. Hát akkor?
Rendre nőtt a falka létszáma, és egyik nap egy lány csapódott hozzánk. Kayla volt a neve. Mindig is furának találtam, és akkor még inkább mikor a viszonyunknak javulnia kellett.
Ennek a történetnek úgy éreztem nem lesz jó vége, de hát a kívülállókat ideje beavatni, hogy miről is beszélek.
Egyik napról a másikra beállított hozzánk a nagymamám. De most komolyan! Minden le volt zsírozva. Anya hozta el. De nem csak a nagyi volt ott, hanem Kayla is. Én meg csak feltekertem a hangszórót a rádión amennyire csak tudtam. Nem szerettem Kaylat. Mindig vigyorgott, és valahogy irritált.
De le kellett mennem, és a nagyi valami hosszú eszmefuttatást vezetett végig, ami így szólt:
„Sohasem voltam jóba a nővéremmel, Jaspissal. Amint lehetett el is költöztem otthonról, hogy új életet kezdjek. Mikor már nem laktam otthon, jaspis még igen. Mindig úgy intéztük, hogy ne kelljen találkoznunk egy, mással. Így mikor anyámékat látogattam, sohasem volt otthon. Sokat gondolkoztam rajta, hogy a McCaigh nevet le kellene cserélnem, hogy semmi se emlékeztessen rá. De nem tettem. Én hamarabb házasodtam, mint ő. Sokkal hamarabb találtam rá az igazira. Így nem kellett nevet változtatnom. Annyira utáltunk egymást, hogy az esküvőmre sem jött el. Egy idő után már kezdtünk feledésbe merülni egymás szemében, és már nem is éreztem a testvéremnek. Most, Már rengeteg idő eltelt ez óta, és egyik napról a másikra Jaspis felbukkant nálam ezzel a lánnyal, hogy én vigyázzak rá, ha ő meghalna. Japis végül is mondta, hogy ez a lány itt mellettem, Kayla, az unokája. Vagyis, Mikor én Bobhoz hozzámentem és nem láttuk már egymást neki is lettek gyerekei, és nekik is lett egy gyerekük. Még arra is emlékszem, hogy Jaspis nem jött el apátok testvérének Lewisnek se a temetésére. Na, a lényeg az, hogy ez a kislány a ti dédnagymamátok dédunokája. Távoli rokonok vagytok egymással. Most, jön a bejelentés, megbeszéltem Richraddal, az apátokkal meg Lunaval az anyátokkal, hogy ezen túl itt fog veletek lakni Kayla.”
Felálltam és elhúztam felfelé. A legrosszabb az volt, mikor megtudtam, hogy az én szobámban fog lakni. Katasztrófa! Apokalipszis! Miért az én kicsi szobámba? Egy ideig győzködtem a bátyámat, hogy legyen, szíves fogadja be, de nem. Azt mondta nem bukik a fiatalabbakra. Köszi, szépen, Tom! Jellemző, mikor szükség van rá meghátrál! Képes lettem volna rá hogy kettejüket, vagy is Tomot meg kaylat egy kanál vízbe belefojtani.
Aztán jött a sorscsapás, Jaspis elhunyt. Most már nem volt kihez visszazavarjam, így anyámék köteleztek rá, hogy legyek jó kis farkas-barkas és ne szenyózzak Kayla-val. Persze nehezemre esett. Én meg csak azt kívántam: had költözzek el a nagyihoz! Mondani könnyű volt anyáéknak, hogy Kayla csendes és visszahúzódó. Aha, persze. Velük csendes.
Utáltam ezen túl otthon. Amikor lehetett a garázsban ebédeltem, és ha tudtam igyekeztem farkas életmódot folytatni valahol messze a házunktól.
Serenával rengeteget kibeszéltük kaylat, mert valahogy utáltam. Később persze ez változott.
Aztán egyszer arra voltam figyelmes, hogy hallom a gondolatait. Igyekeztem megérteni mit érez, eleinte nem nagy sikerrel, de végül megértetem. Meghaltak a nagyszülei, ilyen hányatott sorsa volt. Nem csodálom, hogy szegény kissé idióta…
Most, hogy értettem mit érez, még mindig nem volt a szívem csücske, de egyre jobba és jobba lettünk egymással.
Örülnöm kéne, hogy nem vagyok egyedül a szobámban?Nem feltétlenül. De van egy új barátom. Wink

● Kinézet :
Legtöbbször nem szoktam nagyon lányosan kinézni. Általában a hajam is borzas. Nem szokták azt mondani, milyen szép vagyok, de nem is számít. hajam vörös, szememnek zöldes színe van. Általában nem hordok ékszereket, úgy is tönkremenne. Pont ebből az okból nincsenek drága ruháim sem. Vörös hajam legtöbbször lóg, de szerencsére nem valami göndör, így nem is kell más frizura. Néha hátrakötöm copfba, de az olyan ritka, mint a fehér holló. Szeretem a kapucnis pulcsikat, meg a farmerokat. gyakran flangálok gumicsizmában és esőkabátban. Ha esik, nem szoktam esernyőt magammal vinni, mindig elzsibbad a kezem, ha hosszasan kell fogni. Nem vagyok annyira kigyúrt, mint a többiek, de én sem panaszkodhatok. A falában koromhoz képest az egyik legalacsonyabb, vagy talán a legalacsonyabb vagyok. Ebből kifolyóan a súlyom sem nagy, nem vagyok se duci, se kórosan sovány. Szeretek zöld ruhákba járni, valahogy illik hozzám. Nincsen rézszínű bőröm, anyám ágán mindenki halálsápadt volt, így én sem tudtam érvényesülni barnaságban. Nyáron néha szeplős vagyok, persze csak ha sokat vagyok napon. Azt hiszem, ennyi lenne...

● Jellem :
Kezdjük az elején. Akit utálok, azzal egy elviselhetetlen görény vagyok. nem szeretek jó pofizni az unszimpatikus emberekkel, meg azokkal, akik megjátsszák magukat. szeretek bunyózni, viszont a szópárbajokból inkább kimaradnék. Mondhatnák, hogy természetbolond vagyok? Nem. Szeretem, a természeteztet, de annyira mégsem. Akiket szeretek, azokkal kedves vagyok és önzetlen. Szerelmesen elvakítanak a rózsaszín felhők. Néha olyan vagyok, hogy majd elhiszem, ha látom, de többször is bebizonyosodott, hogy olyan dolgok is vannak amiket még nem láttam. nekem ha egy pohárban félig van víz az félig tele, és ha valaki rám nyit a WCn nem sipákolok, hanem röhögő görcsöt kapok. Sokszor kerülök ciki helyzetekbe, és nagyon gyakran kapok röhögő görcsöt. Néha elfeledkezek arról ki is vagyok, és ha kezet fogok valakivel ki kell magyarázzam miért vagyok ennyire forró testhőmérsékletű.
gyakran az egyszer élünk elven gondolkodok, ezért szoktam szobafogságot kapni. A bátyámat még most is sokszor megverem, ez neki ciki, viszont nekem nem. Én úgy gondolom hogy ez a farkas dolog néha áldás, néha átok. és sokszor el sem tudom dönteni melyik is. Nagy döntések eé nem szívesen állok, de néha nem lehet kibújni alóluk.
Back to top Go down
Sponsored content





vérfarkasok Empty
PostSubject: Re: vérfarkasok   vérfarkasok I_icon_minitime

Back to top Go down
 
vérfarkasok
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Twilight Saga, úgysem fogod elhinni.... :: Karakteralkotás :: Elfogadott előtörténetek-
Jump to: